Dlaczego włosy wypadają?

Włosy mogą wypadać z bardzo wielu powodów. Należy pamiętać, że ten proces jest rzeczą normlaną. Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów. Kiedy jednak dostrzeżemy większą ilość włosów na szczotce, czy na poduszce po przebudzeniu, zaczynamy się martwić. Oto najczęstsze przyczyny wypadania włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest stres. Długotrwały stres jest szkodliwy dla całego organizmu. Po kliku tygodniach jego efekty można dostrzec również w kondycji naszych włosów. Tracą one blask, są osłabione i podatne na wypadania. Najlepszą metodą na walkę ze stresem jest aktywność fizyczna. Zmniejsza ona w naszym ciele poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, a zwiększy ilość endorfin, hormonów szczęścia.

Inną przyczyną może być źle zbilansowana dieta. Wypadanie włosów może być skutkiem braku witamin i minerałów w codziennej diecie. Zadbaj o odpowiednią ilość owoców i warzyw w swoim jadłospisie.

Po porodzie wiele kobiet boryka się z wypadaniem włosów. Przyczyną tego jest spadek poziomu estrogenu w naszym organizmie. Po 3-4 miesiącach kondycja naszych włosów powinna wrócić do normy, a one znów stać się silne i zdrowe.

Wzmożone wypadanie włosów możemy również zaobserwować jesienią i wiosną. Nasze włosy są podatne na zmiany klimatyczne. Trwa to około 4-6 tygodni, a później wszystko wraca do normy.

Niewłaściwa pielęgnacja naszych włosów, może również spowodować ich nadmierne wypadanie. Należy wybierać kosmetyki dobrej jakości z naturalnym składem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *