Gąbki do mycia samochodu – czy wiesz jak je wybrać?

Mycie samochodu może się wydawać czynnością niezwykle łatwą. Wystarczyć ma przecież szmatka lub gąbka, wiaderko z wodą i może do tego jeszcze jakiś środek czyszczący. Z takim zestawem można startować do mycia auta, ale czy na pewno? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Gąbki do mycia samochodu – dobre rozwiązanie?

Już na samym początku musimy napisać, że sytuacja w teorii faktycznie jest bardzo prosta. Sprawa się niestety komplikuje podczas wykonywania zamierzonych czynności. Okazać się bowiem może, że po takim wycieraniu pierwszą z brzegu wzięta szmatką i środkiem czyszczącym mogą na karoserii pojawić się plamy lub zacieki. Co gorsza, niewykluczone że pojawią się również zarysowania na lakierze np. od zbyt twardego materiału trącego. Rysy mogą zostać spowodowane również gruboziarnistą pastą, którą ktoś może zechcieć nałożyć na lakier po zmyciu zanieczyszczeń.
Wiemy już co się nie sprawdza przy myciu samochodu, więc teraz pora na odpowiedź na zadane powyżej pytanie, a mianowicie czy gąbki do mycia samochodu są dobrym rozwiązaniem. Tak, jest to w porządku, ale trzeba pamiętać o jednej kilku ważnych kwestiach.

Gąbki do mycia samochodu – wybieraj rozsądnie

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że gąbka gąbce nie równa. Nie chodzi tu jednak tylko o rozmiary czy grubość, ale przede wszystkim o materiał, z którego produkt został wykonany. Gąbka do mycia samochodu powinna być stosunkowo miękka, by nie powodowała uszkodzeń mechanicznych na lakierze. Takie rozwiązania możecie znaleźć między innymi na stronie profesjonalnego sklepu internetowego https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html który zajmuje się sprzedażą akcesoriów samochodowych. To właśnie tam możecie dowiedzieć się również, że gąbka do mycia samochodu jest inna niż ta stosowana do polerowania. Warto mieć to na uwadze i podczas zakupu sprawdzić, który model ma się w koszyku. Dodatkowo bardzo ważne jest, by skupić uwagę także na doborze odpowiedniej chemii do czyszczenia auta. Ma to ogromne znaczenie dla jakości zabiegów pielęgnacyjnych i ochrony lakieru.
Jeśli nie chcesz po umyciu samochodu widzieć brzydkich plam, zacieków lub zarysowań, to koniecznie zastosuj się do powyżej umieszczonych rad. Jesteśmy przekonani, że jeśli dokonasz właściwych zakupów w sprawdzonym miejscu to cały proces mycia przebiegnie znacznie szybciej, a jego efekty będą Cię naprawdę zadowalały. Wizyty na myjni i płacenie za nie, nie będą już koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *