Hodowla koni to duża odpowiedzialność dla osób, które podejmują się tego zadania. Żeby móc czerpać korzyści z możliwości przebywania ze zwierzętami, konieczne jest należyte zadbanie o ich warunki bytowe. Ważną funkcję pełni ściółka. Jej głównym zadaniem jest ochrona. Gdy jest zadbana, regularnie wymieniana, to nie tylko unika się nieprzyjemnych zapachów, ale też ma się pewność, że dokłada się starań, żeby zapewnić zwierzętom warunki, w których mogą się zdrowo rozwijać.

Pellet dla koni z trocin i ze słomy

Odwiedzając zagrodę dla koni, z łatwością można zauważyć, że podłoże w boksach najczęściej wyłożone jest pelletem w formie sprasowanej. Najczęściej spotykany jest pellet zrobiony z trocin, otrzymanych głównie z drzew iglastych. Popularny jest także ten wykonany ze słomy. Stosując tę ściółkę, zapewnia się koniom komfort i odpowiednie warunki. Pellet stosuje się wszędzie tam, gdzie przebywa zwierzę. Może to być zarówno boks w stajni, jak i ten przewoźny. Niejednokrotnie trzeba przewieźć konia w inne miejsce, w przewoźnym boksie także powinno być mu wygodnie. Pellet drewniany dla koni dostępny jest w formie podłużnego walca. Warto wiedzieć, że nie zawiera on żadnych substancji chemicznych i konserwujących. Jest to produkt odznaczający się naturalnością, który po zużyciu można bez obaw wrzucić do kompostownika.

Drewniany pellet dla koni z alergiami

Rodzaj ściółki jest istotny i jej wybór nie może być przypadkowy. Konie cierpiące na alergie potrzebują suchego podłoża. Powinno być regularnie wymieniane, żeby zapomnieć rozwojowi bakterii, które negatywnie wpływają na stan konia. Pellet drewniany dla koni jest polecany nie tylko zwierzętom zdrowym, ale także tym, które cierpią z powodu urazów. A to dlatego, że doskonale pochłania wilgoć i stanowi barierę amortyzującą. W przeciwieństwie do tradycyjnych trocin pellet nie wydziela żadnych pyłów ani kurzu.

Drewniany pellet dla koni i jego wymiana

Wbrew pozorom wymiana pelletu na nowy nie jest trudna ani czasochłonna. Głównie dlatego, że nie wymienia się całej ściółki, lecz jedynie jej część. Takie samo działanie występuje w przypadku wszystkich zwierząt, których boksy, lub klatki wyłożone są tego rodzaju ściółką. Gdy nie ma konieczności wymiany całej ściółki, oszczędza się czas, który można przeznaczyć na pielęgnację konia i inne czynności mające na celu zapewnienie sprawnego funkcjonowania stajni. Ściółkę, która jest już zużyta, należy usuwać z boksu regularnie. Działając w ten sposób, ma się mniej pracy, bo mniej wysiłku wkłada się w uzupełnienie podkładu, niż w wymianę całej ściółki, jeśli nie będzie się czyściło boksu regularnie. Stosując pellet drewniany dla koni, niweluje się większość nieprzyjemnych zapachów, ponieważ doskonale je pochłania. W związku z tym jednakowo właściciele koni będą zadowoleni z użytkowania, a także same zwierzęta, bo będą miały zapewnione warunki, na jakie zasługują.

Bez względu na to, czy ma się hodowlę, czy niewielką stajnię z kilkoma końmi, warto postawić na sprawdzone rozwiązania i ułatwić sobie codzienne obowiązki związane z pielęgnacją tych pięknych zwierząt.