Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – zaprojektuj własny!

Czy marzyłeś kiedyś o tym, aby zostać projektantem wnętrz? Taka praca wydaje się niezwykle ciekawa, ale bardzo często wymaga również dużo cierpliwości oraz skupienia na najdrobniejszych detalach. Pewien przedsmak możesz jednak zafundować sobie projektując własny mebel wspólnie ze stolarnią, która daje klientom możliwość personalizacji stołów rozkładanych z drewna na zamówienie. Jak się za to zabrać? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi i dowiesz się, na co zwracać uwagę.

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – tworzywo

Drewo to surowiec, który w produkcji mebli doskonale się sprawdza. Jest dość łatwe w obróbce, a za razem wspaniale wygląda, gdy nada mu się odpowiednią formę. Pamiętaj jednak, aby decydując się na stół rozkładany z drewna na zamówienie, zaznaczyć, że interesuje Cię drewno lite. Niekiedy jako produkty drewniane sprzedaje się tanie zamienniki z płyty wiórowej. Jaki gatunek? Postaw na któreś z polskich drzew, a raczej nie będziesz zawiedziony. Szczególnie dobrze sprawdzi się dąb, jesion lub buk.

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – krawędzie i wykończenie

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie mogą mieć zarówno ostre, jak i opływowe krawędzie. To samo dotyczy się kształtu nóg. Mogą przypominać równe prostokąty lub być zaokrąglone. Jeśli chcesz, żeby stół dobrze się prezentował, postaw go w towarzystwie mebli o podobnym rodzaju krawędzi. Wówczas uzyskasz efekt spójności. To samo dotyczy metody wykończenia. Jeśli większość mebli została zaimpregnowana mlecznym lakierem, spraw by Twój stół nie odstawał. Możliwość dobrania metody wykończenia masz na przykład tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/. Skorzystaj z konfiguratora i sprawdź.

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – wymiary

Wyznaczenie odpowiednich wymiarów to chyba największe wyzwanie przy projektowaniu stołów rozkładanych z drewna na zamówienie. Musisz dokładnie zmierzyć pomieszczenie i oszacować, jakiej wielkości mebel pomieści wszystkich domowników, a jednocześnie nie zablokuje możliwości poruszania się po pomieszczeniu. Możliwość składania i rozkładania jest tutaj ogromnym plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *