Sushi bar – miejsce na randkę czy spotkanie biznesowe?

Wśród lokali gastronomicznych znaleźć można miejscówki z rozmaitym menu oraz klimatem. W niektórych restauracjach atmosfera sprzyja romantycznym spotkaniom, a w innych będzie raczej skłaniać do wesołego spotkania w gronie znajomych. Są również lokale na tyle prestiżowe, że często rezerwują tam stoliki przedsiębiorcy, prowadzący biznesowe negocjacje. Jak jednak wygląda sprawa w przypadku sushi baru, serwującego egzotyczne dania z dalekiej Japonii? Czy to dobry pomysł na randkę? A może raczej bardziej doceni je nasz partner biznesowy?

Sushi bar – kolacja z drugą połówką

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu na dźwięk słów „sushi bar”, niektóre osoby skrzywiłyby się z niezadowoleniem, obawiając się surowej ryby w menu czy też sztywnej atmosfery oraz wysokich cen. Faktycznie, kiedy tego typu lokale zaczynały powstawać, sprawiały wrażenie dość ekskluzywnych, a cennik jasno dawał do zrozumienia, że jest to raczej restauracja na specjalne okazje. Jednak dzisiaj, kiedy sushi pokochało bardzo wielu Polaków, zaczęły otwierać się sushi bary przełamujące stereotypy. Bez trudu znajdziemy dziś japońskie specjały na naszą kieszeń, a także sushi bary, w których panuje przyjazny i luźny klimat. Dlatego też wybierając lokal dla siebie, możemy natrafić zarówno na wystawną restaurację sushi, w której będziemy świętować rocznicę, jak i miejsce, w którym będziemy swobodnie czuć się na pierwszej randce. Co więcej, nie musimy przejmować się etykietą, nawet jeśli nie posługujemy się biegle pałeczkami, gdyż sushi można jeść palcami.

Sushi bar – negocjacje biznesowe

Jeśli zależy nam na tym, aby zaprosić klienta lub partnera biznesowego do sushi baru i chcemy dzięki temu pokazać się z dobrej strony, powinniśmy udać się w sprawdzone miejsce. Warto upewnić się też, że dostaniemy stolik przy którym nikt nie będzie przeszkadzał nam podczas negocjacji. A co w przypadku, kiedy znamy lokal ze smacznym sushi, ale należy do bardziej gwarnych i kameralnych. Zapytajmy wówczas o opcję dowozu i zaprośmy gościa do siedziby firmy. Warto zajrzeć na przykład tutaj https://sushicorner.pl/. Znajdziemy tam ofertę sushi baru z Wrocławia, który regularnie dostarcza catering dla firm i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *